

TAI – MĖNESIO TRUKMĖS AUGALINIO MAISTO IŠŠŪKIS TAU!
Kviečiame prisijungti į mėnesio trukmės internetinį kursą „Išbandyk augalinę mitybą“. Šiame kurse padėsime jums išbandyti subalansuotą augalinę mitybą kartu su mitybos specialistu Pauliumi Paulausku, augalinio maisto guru Audriumi Šidlausku ir sveikos gyvensenos praktike bei sąmoningos realybės kūrėja – Ieva Žigone.
Šio kurso atsiliepimai




Kurso metu:
• Išsamiai papasakosime, kuo pakeisti gyvūninės kilmės produktus (pienas, mėsa, kiaušiniai, žuvis, sviestas) į augalinės kilmės, taip, kad visiškai nenukentėtų skonis, maisto kokybė išaugtų, o kūnas dėkotų
• Pateiksime mokslu pagrįstą ir išanalizuotą informaciją apie augalinę mitybą ir jos naudą, taip, jog suprastų kiekvienas ir būtų lengva pritaikyti praktiškai


Sužinosite:
• Kaip pasigaminti skanų ir sveiką augalinį maistą
• Kaip subalansuotai pereiti į augalinę mitybą ir užtikrinti, kad jūsų kūnas gautų visas reikiamas medžiagas
• Su kokiais iššūkiais susiduriama ir kaip jų išvengti maitinantis augaliniu maistu
• Kaip maitintis siekiant sportinių rezultatų
• Kokius papildus rekomenduojama vartoti
• Mitai apie augalinę mitybą
• Kaip išvengti kraštutinumų


Kursas skirtas visiems, norintiems:
• Išbandyti augalinį maistą
• Pasisemti naujų idėjų ir žinių iš augalinio maisto receptų guru bei mitybos specialisto
• Subalansuoti mitybą
• Subalansuoti savo energiją ir kūno sveikatą
• Dar sąmoningiau kurti savo realybę
• Prisidėti prie visos planetos gerbūvio vystymo






Kursą sudaro:
• 10 augalinio maisto gaminimo pamokų, iš jų: 6 su Andriumi Šidlausku ir 4 su kurso svečiais (trukmė 1,5 – 2 val.)
• 4 teorinės paskaitos apie augalinę mitybą su mitybos specialistu Pauliumi Paulausku (trukmė – 1 val.)
• 4 meditacijos su Ieva Žigone (trukmė – 1 val.)


Kursą veda:
Nepakartojamų augalinio maisto receptų autorius, maisto guru – Andrius Šidlauskas!
„Augaliniu maistu maitinuosi jau 5 metus. Gaminu kasdieną jau daugelį metų. Man virtuvė – tai dar viena vieta, kurioje kūrybiškumas užvaldo iki užsimiršimo, kur karaliauja proceso spontaniškumas, be minčių, norų ar troškimų, kada lieka erdvės eksperimentams, kada vidinis kuždesys būna išgirstas, kai finale sunku prisiimti atsakomybę už autorystę. Kadangi gaminu be receptų, o iš pajutimo, patiekalai gaunasi vis kitokie, skirtingų skonių.
Didžiąją gyvenimo dalį gyvenau ir maitinausi „įprastai“, nesigilindamas, o jei ir gilinausi – tai vis kažkur pro šalį, kad tik skanu ir linksma būtų, bet vidinė tuštuma nugalėjo, ėmė ir užsipildė skausmu. Ieškodamas filmo vakarui, netyčia aptikau “Earthlings” filmo anonsą. Tos kelios minutės buvo tokios paveikios, kad gyvenimas ėmė ir apsivertė aukštyn kojom. Atsirado labai daug klausimų, į kuriuos nebuvo atsakymų. Žinojau tik viena – nebegaliu gyventi kaip vakar. Gyvūninės kilmės produktai pasitraukė iš šaldytuvo lentynų ir iš šeimos gyvenimo.
Kaip jaučiausi? Prastai, bet žinojau, kad trumpam. Su dideliu noru pažinti labai greitai atsirado informacija, knygos, žmonės, pasikeitė draugai, darbai ir visa aplinka tiesiog alsavo šviežumu ir išmintimi.
Kaip jaučiuosi dabar? Lengvai. Ištirpo nereikalingi 15 kg, nustojo kamuoti vadinama skrandžio „rūgštis“. Pakeitus mitybą, keitėsi mąstymas ir pats kūnas – pastebėjau, kad pradėjus lanksčiau žiūrėti į gyvenimo situacijas, atsisakius kategoriškumų ir vertinimų, be jokių specialių mankštų ar jogos pratimų, kūnas tapo labai lankstus, be didelių pastangų išsitiesino stuburas, nugaros skausmai sumažėjo iki minimumo, liko mažiau minčių.
Ar bijau dėl sveikatos? Darausi kraujo tyrimus? Kasdien sportuoju? Keliuosi 4 ryto ir medituoju? – Ne. Supratau, kad visa tai buvo mano baimės išraiškos, noras kontroliuoti tai, kas man nepriklauso. Vietoj to, pradėjau telkti dėmesį į save, kas vyksta prote ir kūne. Ką signalizuoja tam tikri norai, pavyzdžiui, staigus noras suvalgyti varškės? Pasirodo, varškė „senajam aš“ reiškia baltymus. Reiškia, kūnui reikia baltymų, o ne varškės, nes tai tik vaizdinė asociacija. Todėl renkuosi brokolius, pupas, lęšius ir daugelį kitų augalų, kurie yra tikri, gryni ir neperdirbti baltymai.
Viskas tampa daug paprasčiau, kai pastebi ir nebijai jausti, kai prisiimi atsakomybę už savo gyvenimą ir tampi tikru kūrėju – tada širdyje ramu.
Mitybos specialistas, projekto „Inovatyvi mityba“ autorius – Paulius Paulauskas
„Tikrai ne visada buvau tas, kuris valgo sveikai ir tai buvo viena iš priežasčių, dėl kurios pradėjau padėti kitiems. Bet pirma turėjau padėti sau, pripažindamas, jog mano mityba nėra subalansuota ir pradėdamas ją palaipsniui keisti. Pirmieji susidomėjimai apie mitybą prasidėjo, kai buvau 16-likos ir pradėjau lankyti sporto salę. Pažintis su veganiška mityba prasidėjo prieš maždaug 4 metus, kai įkvėptas savo draugo vegetaro, nusprendžiau 21 dieną atsisakyti mėsos ir pažiūrėti, kaip jausiuos. Tuo metu gyvenime norėjosi naujų potyrių, nes buvau labai susikoncentravęs į asmeninį augimą ir visada buvau atviras išbandyti ką nors naujo. Tada prasidėjo ir pirmosios meditacijos, kvėpavimo pratimai, šalto dušo praktika ir kita.
Po šio eksperimento daugiau prie mėsos nesugrįžau, o kitų gyvūninės kilmės produktų atsisakiau per pusę metų. Vykstant šiems pokyčiams, vis labiau pradėjau gilinti savo žinias apie mitybą iš mokslinės perspektyvos, nes tuo metu studijavau sveikatos mokslus magistro programoje. Supratau, jog norėdamas padėti kitiems, pirmiausia, turiu pasirūpinti savo sveikata. Vėliau suvokiau, kad augalinė mityba svarbi ne tik mano sveikatai, bet ir visai mūsų planetai bei gyvūnams. Kai vyko asmeninis budimas iš šio sapno, suvokiau, jog dalintis sukaupta patirtimi ir žiniomis – mano gyvenimo misija. Pradėjau eiti šiuo keliu ir jaučiu didžiulį visatos palaikymą.
Esu baigęs sveikatos mokslus ir mitybos kursus, prieš 2 metus pradėjau konsultuoti žmones ir sudarinėti mitybos planus bei pradėjau vystyti savo projektą – „Inovatyvi mityba“. Per šį laikotarpį teko ir kitais būdais prisidėti prie veganizmo populiarinimo Lietuvoje: buvau Lietuvos veganų grupės administratorius, prisidėjau prie VegfestLT organizavimo, skaičiau paskaitas, rašiau straipsnius, dalinau interviu, dalyvavau podcast’uose, organizavau piknikus ir net buvau veganiško restorano direktorius. Augalinė mityba tapo neatsiejama mano gyvenimo dalimi ir gyvenimo būdu. Kurso metu galėsite užduoti klausimus, būsiu pasiruošęs atsakyti ir palaikyti jus viso kurso metu.
Sąmoningos realybės kūrėja – Ieva Žigonė
„Visą vaikystę man buvo kalama į galvą, kad karvės pienas yra labai sveikas ir stiprina kaulus. Kas dieną turėdavau suvalgyti mažiausiai vieną jogurto pakelį, kai būdama 28 metų sužinojau, kad man diagnozuota kaulų retėjimo liga – osteoparozė. Nieko nesupratau, galvojau – „juk taip sveikai maitinuosi!“, tačiau man į rankas pateko kelios sąmoningumo knygos, kur perskaičiau, kad gyvūlinės kilmės maistas iš tikrųjų nėra toks sveikas ir pilnavertis, kaip visi sako, o karvės pienas – silpnina kaulus.
Pradėjau gilintis į mitybą, iš pradžių išsivaliau kūną pusantro mėnesio valgydama tik neapdorotą, žalią maistą. Pastebėjau, kaip ženkliai pasikeitė mano sveikata, sustiprėjo imunitetas ir atsirado daugiau energijos. Po kiek laiko vėl grįžau prie apdoroto maisto valgymo, tik vegetarinės mitybos, todėl maisto racione vis dar buvo daug pieno produktų. Nors labai norėjau atsisakyti pieno produktų, vis dėl to buvau stipriai prisirišusi.
Jaučiau nostalgiją iš vaikystės varškėčiams, sūriui ir pan., kol galiausiai vienos sąmoningumo praktikos metu išgyvenau, kokias kančias patiria karvė ir veršiukas, kuris gimsta pieno pramonėje. Pajaučiau, kiek daug kančios yra susikaupę tame maiste, tik žmonės to nemato – mes matome tik gražią pakuotę ir laimingas karvutes ant jų. Taigi, po šio patyrimo man pasidarė labai lengva atsisakyti pieno produktų ir šiuo metu su vyru propoguojame vien augalinę mitybą.
Toks maisto rėžimas mūsų kūnams yra labai tinkamas. Pastebėjome, kad energijos kiekis organizme ženkliai padidėjęs, neseniai atlikome kraujo tyrimus, kuriuose visi rodmenys puikūs! Netrūksta netgi B grupės vitaminų bei geležies, kurių dažniausiai trūksta daugumai visavalgių.
Esu įsitikinusi, kad augalinė mityba yra žymiai sveikesnė tiek mūsų kūnams, tiek visai planetai. Man asmeniškai svarbi ne vien mano sveikata, bet ir gyvūnų gerovė, todėl labai džiaugiuosi, kad kilo mintys įgyvendinti šį internetinį kursą ir parodyti žmonėms, kad galima maitintis labai skaniai ir sveikai, nevartojant žiauriausių pramonių produktų.
Pristatome kurso svečius:
Restorano „Valgomasis“ bendrasavininkė – Agnė Aleno
„Esu restorano bendrasavininkė, HoReCa srityje dirbu virš 16 metų, iš kurių 3,5 metų dirbau Tailande, ir jau 4 metus sukuosi savam versle. Su augaliniu maistu esu pažįstama jau nemažai metų, bet didesnis susidomėjimas atėjo po vieno Ievos Žigonės kurso. Pradėjau mažinti pieno produktų vartojimą, valgyti įvairius veganiškus produktus, pavyzdžiui, paštetą. Sakyčiau, esu 60% vegetarė, 35% veganė ir 5% peskovegetarė. Augalinis maistas yra pilnas skonių, spalvų ir mums labai naudingas. Tiems, kas dar yra mažai pažįstamas su augaline mityba, linkiu nebijoti pabandyti – tai tik gali pakeisti jūsų gyvenimą į geresnį. Savo paskaitos metu supažindinsiu, kaip galima lengvai pasigaminti pilnavertį augalinį maistą gyvenant su visavalgiu šeimos nariu ir kaip pasigaminti puikų naminį veganišką majonezą. Iki pasimatymo virtuvėje!“


Sąmoningos mitybos praktikė, kurso „Meilė maistui“ vedėja – Ieva Tatarčuka
„Nuo paauglystės labai domėjausi mitybos tema, daug teko išbandyti, bet didžiausias pokytis įvyko emociniame lygmeny, kai transformavau vaikystėje patirtą traumą, išlaisvinau savo vidinę mažą mergytę, kuri užspausta galėjo mėgautis tik saldumynais, o kai išsilaisvinau, tiesiog dingo nenormalus noras saldumynams, o iš to gavau impulsą valgyti tai, kas man patinka, kas mano kūnui yra lengva ir gera.
Išties, dabar valgau maistą su visišku pasimėgavimu ir džiaugsmu, o ir to maisto nebesinori tiek daug. Kaip išties pajusti maistą, totaliai visus skonius, kaip pasisotinti ir vistiek jausti lengvumą kūne, šiais dalykais pasidalinsiu kurso praktiniame užsiėmime „sąmoningas valgymas“, visi kartu naudodami mindfulness techniką leisime sau pasinerti į skonių įvairovę, tai tarsi mylėjimasis su maistu, pažadu. Su nekantrumu laukiu mūsų visų susitikimo.“
Šiuo metu Ieva veda online meditacinius užsiėmimus, jogos praktikas, kursus, organizuoja stovyklas bei veda asmenines konsultacijas.


Sveikos mitybos propaguotoja, įmonių „Vizirė“ ir „Ekodimensija“ įkūrėja bei savininkė – Odeta Budrikė
„Esu Odeta Budrikė – įkūrėja ir savininkė dviejų sėkmingai veikiančių įmonių – „Vizirė” ir „Ekodimensija”. Ilgai dirbusi didelėse tarptautinėse kompanijose finansininke, prieš 10 metų įkūriau savo įmonę, kuri teikia įmonių steigimo ir buhalterines paslaugas, taip pat konsultuoja verslo ir mokesčių klausimais. Prieš 5 metus dėl sveikatos problemų ir negalėdama susilaukti trečio vaiko tapau vegane. Būtent perėjimas prie augalinės mitybos ir buvo tas lūžio taškas, po kurio prasidėjo kardinalūs gyvenimo pokyčiai: po dviejų mėnesių sveiko augalinio maisto, neišgėrus nei vienos tabletės, aš buvau visiškai sveika, o kraujo tyrimai idealūs. Tuo metu mane palaikė ir daug augalinės mitybos paslapčių perdavė Žaliosios virtuvės įkūrėja Dalia Gailienė.
Atrodo tarsi akyse nušvito, pradėjom propaguoti ekologiją, atsisakiau alkoholio, pasukau sąmoningumo keliu, sukūriau Facebook grupę „Ekodimensija“, kurioje dalinuosi savo kurtais receptais, augalinės mitybos naujienomis, rašau straipsnius sąmoningumo temomis. Prieš metus išbandžiau ir pamėgau eterinius aliejus. Juos naudoju kaip alternatyvą cheminiams vaistams, maloniems kvapams namuose sukurti. O + linijos eterinius aliejus vis dažniau įlašinu ruošdama maistą. Jie pagerina virškinimą, suteikia patiekalams ypatingą skonį ir aromatą, perduoda mūsų kūnui visas naudingąsias augalo savybes, nors užtenka vos 1-2 lašelių.
Didžiąją savo gyvenimo dalį buvau ligota ir žinau, ką reiškia užaugti skurde. Šiandieną esu sveika, trijų nuostabių dukterų mama, mylinti ir mylima žmona. Beje, mažoji į mūsų šeimą atėjo prieš metus, lyg apdovanojimas už pakeistą gyvenimo būdą. Šiuo metu gyvenu gausoje, kuria dalinuosi per savo asmeninę patirtį – organizuoju moterų popietes, sveiko maisto gaminimo pamokėles, įvairius sąmoningumo renginius. Pati nenustoju mokytis, lankausi ekotrenerystės ir sveikos gyvensenos seminaruose, stovyklose, internetiniuose kursuose. Šiandieną aš žinau, kad Žemėje klaidų ir atsitiktinumų nebūna – Mes kiekvienas galime keisti savo likimą!
Paskaitoje parodysiu, kaip pasigaminti keletą itin sveikų ir skanių patiekalų: morkų tortą su gvazdikėlių ir apelsinų eteriniu aliejumi bei šilauogių kremu bei sušius su „rūkyta lašiša“. Iš tikrųjų tai marinuotos morkos, iš kurių vėliau galima padaryti skanius smuštinukus.


Jau 20 m. metų augaliniu maistu besimaitinanti, žmonių ambasadorė ir dviejų vaikų mama – Daiva Visockienė
„Mano pažintis su maistu prasidėjo vaikystėje, kai vasaras leisdavau pas senelius kaime. Kaip ir dauguma tų laikų senelių, jie turėjo ūkį: augino kiaules, vištas, arklius. Niekada nepamiršiu skerdžiamos kiaulės cypimo, bėgiojančių be galvų vištų ir nuo juoko už pilvų susiėmusių brolio ir pusbrolio. Jau tada supratau, kad aš negaliu valgyti ką tik glostytos kiaulytės ar vištos, kuri ryte sudėjo kiaušinius. Bet aš buvau vaikas, todėl tik įstojusi į universitetą ir studijuodama filosofiją pradėjau tuo domėtis rimčiau.
Pradžioje nevalgiau kiaulienos, paskui 2 metus sekė visos gyvulinės kilmės produktų atsisakymas. Tai buvo prieš 20 metų, kai nei restoranuose, nei prekybos centruose nė su žiburiu nerasdavai maisto skirto vegetarams ar veganams. Tais laikais tai buvo vadinama dieta, todėl daug domėjausi, skaičiau, rinkausi, kas man tinka. Buvo labai sunku, nes pasirinkimas, pavyzdžiui, universiteto valgykloje nebuvo labai platus. Mano pietūs būdavo kruopos ir daržovės. Kiekvieną dieną. Labiausiai gelbėdavo riešutai ir šokoladas, ir, žinoma, vakarienės namuose eksperimentuojant.
Dabar aš dviejų nuostabių dukryčių mama, 20 metų maitinuosi augaliniu maistu. Per tuos 20 metų ne kartą teko girdėti pamokslus, kad susigadinsiu sveikatą, kad mano vaikai gims nesveiki, neišnešioti ir panašiai, bet abu nėštumai buvo pavyzdingi, kraujas normalus, maitinau abi dukrytes labai ilgai. Todėl visiems, kurie manęs klausia, kodėl taip nusprendžiau, kaip atsilaikiau, kai nėštumo metu man liepė valgyti mėsą, atsakau, kad reikia klausytis savo širdies, nes tik tu pats žinai ir jauti, kas tau geriausia.
Šio kurso metu supažindinsiu jus su sveikais, bet lengvai pagaminamais patiekalais, kuriuos mėgsta ir vaikai. Todėl jei jums svarbu nustebinti savo šeimyną nauju ir sveiku patiekalu, kviečiu prisijungti ir išmokti gaminti kartu.“








Visos paskaitos jau įvyko ir paskaitų įrašai yra uždaroje kurso dalyvių Facebook grupėje. Įsigiję kursą prisijungimus gausite į savo el. paštą. Kurso medžiaga bus prieinama bet kada jums patogiu metu:
• Paskaitos apie augalinę mitybą su Pauliumi
• Meditacijos su Ieva
• Gaminimo pamokos su Andriumi
• Kurso viešnių gaminimai (Ieva Padegimaitė, Agnė Aleno, Odeta Budrikė ir Daiva Visockienė)




Paskaitų įrašai liks visada prieinami jums patogiu metu.
Pinigus už kursus grąžiname tuo atveju, jeigu dalyvis išklauso visas paskaitas, įvykdo visas užduotis, namų darbus ir rezultatas jo netenkina.